“Vienudien biju apsolījis Dievam darīt visu, lai izpildītu Viņa plānu” – Andrejs Vesnins

Projekta
“Hearts On Fire” vēsture

Pēc kristīgā centa “Labā vēsts” (Rīga) kārtējā jauniešu kalpojuma, 1998. gadā, Andrejs Vesnins, kurš toreiz bija šī kalpojuma līderis un vadīja tanī slavēšanu, saprata, ka viņam ir jāmaina attieksme pret kalpojumu. Viņš apzinājās, ka ir jāpārtrauc izklaidēt kristīgos jauniešus baznīcā un jāiet uz ielām caur mūziku sludināt Evaņģēliju neticīgajiem. 

Jau tad radās tādas dziesmas kā “Lai kur tu būtu, lai kur tu ietu”, «Tas, Kurš bija vakar” un daudzas citas. Tās grupas sastāvā bija jauni puiši un pats Andrejs Vesnins (vokāls un ģitāra). Vēlāk par grupas dvēseli kļuva straujš un pārdrošs Pāvils Renners (bungas), nosvērts un vienmēr modīgs Arnis Betiņš (klavieres), kā arī ļoti vienkāršs puisis Jevgeņijs Gaļickis (basģitāra).

Koncertdarbība sākās ar populāra mūzikas veikala “Rendoms” atklāšanu Vecrīgā. Priekšnesums noritēja diezgan labi. Bija ļoti daudz jaunu cilvēku no baznīcas, kā arī citu jauniešu, kuri ieradās uz veikala atklāšanu. Klausītāji bija sajūsmā, viņi dedzīgi reaģēja uz notiekošo, skaļi aplaudēja un nemaz neslēpa savas emocijas. Tieši tad puiši no muzikālās grupas saprata, ka visam, ko viņi dara, ir jāslavē Dievs un jāglābj tie, kuri Viņu vēl nepazīst. 

Vēlāk grupai pievienojās trīs apburošas un jaukas meitenes: Alla Ņikitina (saksofons, klavieres), kura piešķīra grupas mūzikai jaunas notis, kā arī divas bekvokālistes – Aleksandra Lizlova un Ilze Stepane. Sākās izbraukumi uz skolām un naktsklubiem…

Grupa uzstājās gan skolnieku, gan arī tādu skūtgalvju priekšā, kuri šad un tad mēģināja izmaksāt mūziķiem alu vai šņabi. Pagāja pavisam neilgs laiks, un grupa piedzīvoja būtisku zaudējumu: Jevgeņijam Gaļickim (basģitāra) notika roku trauma, un viņš vairs nevarēja turpināt muzikālo darbību. Grupa palika bez basģitārista. Tomēr jaunieši nezaudēja dūšu un dedzīgi turpināja iesākto darbu.

Pēc dažiem mēnešiem grupai pievienojās īpašs mūziķis no Polijas, Pāvils Struga (basģitāra), kurš atbrauca mācīties baznīcas “Jaunā paaudze” Bībeles skolā. Jau pirmajā mēģinājumā Andrejs piedāvāja Pāvilam nospēlēt vienu no savām dziesmām “Burinieks baltais”, kura ar basģitāru ieguva īpašu skanējumu.

Turpinājās muzikālās grupas braucieni uz dažādām baznīcām, kā arī regulāri priekšnesumi savā draudzē Gospel Hits mūzikas vakaros.

Prātā nāk kāds evaņģēliskais ceļojums uz Kolas pussalas Apatītu pilsētu. Grupa devās uz turieni ar savu koncertprogrammu. Daudziem no viņiem tas bija pirmais tik tāls ceļojums. Sākumā brauca ar autobusu, tad Sanktpēterburgā pārsēdās vilcienā. Kā saka, “pa ceļiem un pa laukiem, pie mīļajiem, pie draugiem”. 

Toreiz mūziķi uzstājās jauniešu konferencē, viņos kvēloja atmodas liesmas, un viņi ļoti vēlējās dalīt to ar citiem. Viņi iecerēja pirmā albuma ierakstīšanu un sāka darboties šajā virzienā. Tomēr, kā tas bieži mēdz notikt, viss aizgāja šķērsām…

Pavlam Strugam pienāca laiks atgriezties uz savu dzimto pilsētu, un grupa atkal palika bez basģitārista. Tomēr puišiem izdevās ierakstīt dažu dziesmu demo versiju iecerētajam albumam. Ap to pašu laiku grupai pievienojās vēl viens jauneklis, Aleksejs Ņikitins (soloģitāra), kurš bija nožēlojis grēkus kādā no grupas “Hearts On Fire” kalpojumiem.

2000. gada pavasarī grupa tomēr izšķīrās par albuma ierakstīšanu. Basģitārista vietā tika uzaicināts draudzes “Rīta zvaigzne” (Jūrmala) slavēšanas līderis Viktors Isajevs. Viņš ātri iekļāvās kolektīvā un kļuva par labu garīgo un profesionālo atbalstu pārējiem grupas mūziķiem. 

Sākās daudzu stundu ilga albuma ierakstīšana. Tā notika Mateja baptistu draudzes pagrabtelpā. Studija bija neliela, tomēr izrādījās ļoti mājīga. Vadītājs un skaņu operators Dāvids Lagzdiņš pieņēma puišus un uzsāka albuma ierakstīšanu. Jaunie mūziķi steidzās ierakstīt savu pirmo albumu un gribēja darīt to labi, taču viņiem pietrūka pieredzes un iemaņu. Turklāt, grupu “Hearts On Fire” nācās pamest vēl vienam dalībniekam – Pāvilam Renneram (bungas). Viņa vecāki, slaveni garīdznieki Riks un Denise Renneri, plānoja pārvākties uz Maskavu, lai dibinātu jaunu draudzi. Uz to brīdi grupa jau bija paspējusi ierakstīt visas basa un bungu partijas. Pāvils Renners bija spiests doties uz Maskavu, tā arī nesagaidot ierakstīšanas nobeigumu. Tanī laikā bija gatavas visas ģitāras partijas, bet dažās dziesmās arī klavieres. Bija atlicis paveikt pavisam nedaudz, tomēr darbu nācās pārtraukt naudas trūkuma dēļ…

Andrejs Vesnins, kā projekta vadītājs, bija ļoti sarūgtināts par notikušo. Viņš sāka īpaši centīgi strādāt, lai iegūtu finanses un turpinātu albuma ierakstīšanu. Tomēr, neskatoties uz visām viņa pūlēm, apstākļi vērsās pret viņu …

Noteiktu baznīcas vadības apsvērumu dēļ tika pieņemts lēmums apturēt grupas “Hearts On Fire” darbību. Finansiālās grūtības un nesaprašanās, kā arī problēmas darbā ar grupu “Hearts On Fire” bija pilnīgi izsitušas Andreju no kalpošanas draudzē. Viņš pārslēdza visu savu uzmanību uz darbu un mācībām…

Pagāja septiņi gadi. 2007. gadā Andrejs, būdams jau neliela būvuzņēmuma vadītājs, kritiskajā situācijā bija apsolījis Dievam izpildīt Viņa gribu, ja Viņš tam palīdzēs. Dievs bez vilcināšanās izglāba Andreju un palīdzēja viņam ne tikai tikt galā ar draudošu bankrotu, bet arī deva iespēju gūt peļņu un segt visus iepriekšējo gadu zaudējumus. Andrejs atrada diezgan labu pagrabtelpu, nopirka mūzikas aparatūru un sāka veidot jaunu komandu, lai izpildītu Dievam doto solījumu. Viņš sazvanījās ar savu draugu Arni Betiņu un piedāvāja viņam atkal spēlēt grupā “Hearts On Fire”. Tas ar prieku piekrita… 

Jaunās grupas sastāvu izveidoja puiši no dažādām draudzēm: Sergejs Gribs (basģitāra), Igors Sidorišins (bungas) un Eduards Rozenvalds (solo ģitāra). Dažus mēnešus mēģinājumi notika divreiz nedēļā. Grupa piedalījās draudzes “Patiesības vārds” jauniešu festivālā “It is time to take a stand-2006” un prezentēja jau sagatavoto dziesmu “Asinis”. Vēlāk bija uzstāšanās draudzes “Labā vēsts” jaunrades vakarā. Tur tika prezentētas dziesmas “Tas, kurš bija vakar”, “Es eju pa ceļu”, “Dzīves sists”.Diemžēl, grupas dalībniekiem bija savi dzīves plāni, un drīzumā grupu “Hearts On Fire” atstāja visi, izņemot Arni Betiņu (klavieres). Jāatzīmē, ka tanī laikā Andrejam palīdzēja viņa senais draugs Viktors Borisovs (tehniskais atbalsts). Viņš bija tehnisko zinātņu maģistrs un pēdējo gadu laikā strādāja par profesionālā tehniskā aprīkojuma remonta un ekspluatācijas inženieru, tāpēc kļuva Andrejam ļoti noderīgs un vajadzīgs viņam jaunā un nesaprotamā darbā.

Jau 2007. gada aprīlī Andrejs organizēja jaunu grupas sastāvu. Kolektīvu papildināja lieliski mūziķi un radoši cilvēki. Piekrītot projekta ”Hearts On Fire” mērķiem un vīzijai, viņi ķērās pie mēģinājumiem. Dmitrijs Karpovs (klavieres), kurš nodarbojas ar slavēšanu savā draudzē “Dieva upe” (Aizkraukle), Jurijs Rižikovs (soloģitāra) – brīnišķīgs ģitārists, kurš var iepriecināt klausītājus ar lielisku skaņu un neparastu nošu salikumu. Vladimirs Šaloms (draivģitāra), kurš piešķīra grupas mūzikai īpašu ritmiskumu. Romāns “SCREAM” Murašovs (badģitāra) radīja dziesmās neparastu dinamiku. Pārējie mūziķi – Aleksandrs “SHULTC” Merzļikins (perkusijas), Valdis Indrišonoks (akustiskā ģitāra) un meitenes Ieva Kerēvica un Jūlija Matvejeva (bekvokāls) grupai pievienojās jau albuma ierakstīšanas laikā.

2007. gada 16. augustā jauna komanda ar gatavu repertuāru ieradās skaņu ierakstu studijas “Sound division” lieliskajā ēkā. Divu dienu laikā tika ierakstītas visas instrumentu partijas. Īpaši jāatzīmē, ka ar albuma ierakstīšanu nodarbojās profesionāls un diezgan labi pazīstams muzikālais producents Edijs Gņedovskis. Viņš ātri iestatīja visu aparatūru un operatīvi uzsāka albuma ierakstīšanu. Vēlāk darbs turpinājās Edijam Gņedovskim piederošajā studijā GEN, un tur tika ierakstītas dažas klavieru partijas, kā arī vokāls un bekvokāls. 

Pēc trim mēnešiem centīga darba, ierakstītās mūzikas novešanas līdz vajadzīgajam līmenim, detalizētas albuma dizaina izstrādes nāca klajā ilgi gaidītais disks ar nosaukumu “Pietiek sapņot!”. Tas bija milzīgs prieks ne tikai grupas organizatoram un producentam Andrejam Vesninam, bet arī visiem, kuri bija kaut cik iesaistīti šī projekta tapšanā.

Tā paša gada 30. novembrī Andrejs uzstājās konferencē Igaunijā, Tallinā. Uzstāšanos translēja kanāla Estonija Live TV tiešraidē. Nākamajā dienā, 1. decembrī, atgriežoties Rīgā, Andrejs vakara jauniešu festivālā “It is time to take a stand-2007” draudzē “Patiesības vārds” ar fonogrammu prezentēja dziesmas ”Pietiek sapņot” un “Tuksnesis”. Klausītāji augsti novērtēja šo kompozīciju būtību un skanējumu un atzina tās par atdarināšanas cienīgām.

Sekoja uzstāšanās baznīcās, muzikālo albumu pārdošana. Labu laiku pirms tam Andrejam radās liela vēlēšanās pienācīgi un augstā līmenī prezentēt albumu “Pietiek sapņot!” un panākt šī materiāla video versijas izveidošanu, lai tas tiktu pārdots DVD produkta veidā un kļūtu pieejams visiem, cik vien tas bija iespējams.

Tāpēc 2008. gada martā grupa pilnā sastāvā sanāca Andreja studijā, lai apspriestu turpmāku mēģinājumu plānu. Šajā tikšanās Andrejs pastāstīja par savu nodomu sagatavot albuma prezentācijas koncertu. Tika noteikti visiem maksimāli ērti mēģinājumu laiki un, beidzot, ieplānots koncerta datums. Tam bija jānotiek 31. maijā. Andrejam nācās divas vai trīs reizes nedēļā tikties vai nu ar mūziķiem, vai ar dziedātājiem. Jāatzīmē, ka ikvienam mūziķim un dziedātājam, kas piedalījās šajā projektā, papildus bija arī savi projekti, kalpojumi, darbs, mācības, ģimenes. Daudzi no viņiem projekta “Hearts On Fire”  veiksmes labā atdevās “par visiem simts procentiem”. Par to viņiem atsevišķs paldies un milzīga pateicība. 

Tomēr, kā tas bieži mēdz notikt dzīvē, nedēļu pirms koncerta mūziķi uzzināja, ka Vladimirs Šaloms (draivģitāra) ģimenes apstākļu dēļ bija spiests doties uz ārzemēm. Andrejs bija ļoti sarūgtināts, sāka steidzīgi meklēt piemērotu aizstājēju, pie tam tādu, lai jaunais ģitārists spētu iemācīties visas partijas. Tik īsā laikā to paveikt bija visai sarežģīti, jo visi nopietni mūziķi jau kaut kur uzstājās vai bija viesizrādēs. Tajā brīdī Viktors Borisovs atcerējās par kādu savu labu paziņu Aleksandru Kudrjavcevu (draivģitāra). Sazvanot Aleksandru, Andrejs tūlīt saņēma pozitīvu atbildi. Pirms paša koncerta grupa paspēja organizēt vēl dažus mēģinājumus un bija pilnībā gatava uzstāties. Par cik Andrejs vēlējās, lai koncerts izdotos neaizmirstams, viņš nolēma piesaistīt dalībai programmā Rīgas Gospelkori. Satiekoties ar kora vadītāju Railī Orravu, Andrejs piedāvāja viņai personīgi uzstāties ar dziesmu “Burinieks baltais” un saņēma viņas piekrišanu. Tomēr ar to viņam bija par maz, un viņš nolēma pieaicināt arī profesionālus dejotājus. Piezvanot savam draugam Vladimiram Belijam, Andrejs lūdza viņa padomu un palīdzību šajā jautājumā. Pēc divām dienām kafejnīcā Double Coffee viņi jau trijatā sēdēja un apsprieda darba apstākļus un dejas stilu dziesmai “Pietiek sapņot”. Olga Korsak-Zadvornova (horeogrāfs inscenētājs), kā arī deju komandas “Dance studio Axel” vadītāja ķērās pie darba.

Tātad, šķita, ka viss bija gatavs. Tomēr Andrejs nemitīgi sev jautāja: “Ko vēl es neesmu pārdomājis?” Gaismu iestatīja uzņēmums PRO1, par ko atbildēja Jevgēņijs Juhņēvičs (šovu dizaineris). Par skaņu parūpējās kompānija Stage Systems Service, tajā skaitā Artūrs Cintiņš (projekta menedžeris) un Artis Rudens (skaņu režisors). Reklāma skanēja nepārtraukti, programma bija sastādīta. Atlika tikai lūgties un paļauties uz Dievu, lai šis pasākums noritētu veiksmīgi un sniegtu daudz labu augļu.“Ar visu sirdi Tevi mīlu, Kungs, tomēr lielākā pasaulē vienmēr bijusi Tava mīlestība pret mani  – Tu atpestīji mani…” /Andrejs Vesnins/

Kristīgās mūzikas festivāla ietvaros, 2009. gada 22. augustā kristīgajā centrā “Labā vēsts”, notika pielūgsmes Live koncerts ar nosaukumu “Ar visu sirdi Tevi mīlu es”, kuru prezentēja autors Andrejs Vesnins kopā ar muzikālā projekta “Hearts On Fire” Latvia lielo komandu.

Neskatoties uz to, ka vienlaicīgi Rīgā tika svinēti ikgadēji pilsētas svētki un daudzās baznīcās notika saieti un evaņģelizācijas dievkalpojumi, kristīgā centra “Labā vēsts” zāle bija pilna ar cilvēkiem, kuri atnāca paklausīties iecienīto grupu. Tanī vakarā debesis nolaidās pār katru, kurš bija klāt. Ikviens saņēma to atbildi, pēc kuras tiecās. Klausītāji piedzīvoja gan prieku, gan satriekumu, iedvesmu, pamācību vai garīgo brūču dziedināšanu. Pielūgsmes vakars noslēdzās ar ļoti priecīgu noti – Andrejs Vesnins aicināja klātesošos izlīgt ar Dievu, un izlīgšana notika – vairāk nekā 10 cilvēki nodeva savas dzīves Jēzus Kristus rokās.

Daudziem par pārsteigumu kļuva ziņa par to, ka katrs no klātesošajiem var iegādāties “svaigu” Live pielūgsmes demo disku “Ar visu sirdi Tevi mīlu es”, kurš tika speciāli ierakstīts dienu pirms koncerta. Piekrišana bija acīmredzama. Cilvēki bija tik ļoti iespaidoti, ka izveidojās rinda vēlētāju nopirkt šo albumu. Viņu acu priekšā diskus pavairoja un iepakoja kastītēs. Tas apliecināja, ka klausītājiem ļoti iepatikās programma, kas nevienu neatstāja vienaldzīgu.CD un DVD albumu “Ar visu sirdi Tevi mīlu es” ierakstīšanā piedalījās piekritēji un svaidīti menestreli, kuri ar savu dzīvi pierādīja mīlestību uz PIELŪGSMI.

Projekta “Hearts On Fire” producents bija Andrejs Vesnins, viņš arī spēlēja akustisko ģitāru un bija galvenais dziesmu izpildītājs. Viņš bija arī izskanējušo muzikālo kompozīciju vārdu un mūzikas autors, izņemot divas: “Kungs ir mana cerība” un “Pielūdzot”, kuru autore bija Andreja dzīvesbiedre Tatjana Vesnina. 

Šoreiz lielajai komandai pievienojās Oskars Sproģis (basģitāra), Antons Gella (bungas), Vlads Aļeksejenko (klavieres-2), Julija Saveļjeva (solo ģitāra -2), Migels Fernandess (folk instrumenti), Deniss Trans (vijole). Lieliska bekvokālistu komanda: Ilja Pečerkins, Marija Ļedjajeva, Tina Notte, Santa, Agnese Adase, Dacesita. 

Bērnu kvartets “Art-Mix Studio” Latvia: Nastja Cvetkova, Ļera Maslobojeva, Maija Šeršņeva, Maša Kočkina. Bērnu kvarteta “Art-Mix Studio” Latvia vadītāja:  Nadežda Buharova. 
Instrumentu un vokāla audioieraksts:  Artis Rudens. 
Mikss un masterings: skaņu studijas GEM skaņu režisors Edijs Gņedovskis. 
PRO1 STAGE režisors-gaismu tehniķis: Jevgeņijs Juhņēvičs.
GaCo akustiskā un skaņu tehnika: Gatis Kidals.
Video filmēšana – studija “DFM”: Deniss Moškanovs.
Video montāža: Aleksandrs Spiridonovs.
Dziesmu teksta un “Vārda par Dāvidu” redaktore: Darja Kuzņecova. 
Bekvokāla aranžējums: pazīstama dziedātāja no pirmā projekta “Pietiek sapņot!” Ieva Kerēvica. 
Un daudzi, daudzi citi, bez kuru palīdzības mums viss nebūtu izdevies tik labi.

Mēs ticam, ka mūsu kopīgais darbs ir izdevies, un tas iedvesmos visus klausītājus meklēt radošus ceļus, lai atklātu jaunas iespējas Dieva pielūgšanā. Mēs arī ļoti ceram, ka koncerts nebija veltīgs un pat šādā laikā tas bija neliels brīnums, kuram jādziedina daudzas lauztās sirdis un jāiedvesmo tās vēl lielākiem varoņdarbiem tā mērķa un sapņa vārdā, ko mums visiem ir dāvājis Kungs.